Яку CMS або фреймворк вибрати для сайту

Аватар admin

·

·

Це також одне з перших питань, яке ми обговорюємо з клієнтом. І він теж дуже важливий. Від цього сильно залежатиме ціна розробки, але що не менш важливо ціна подальшої підтримки та модифікації сайту.

Що таке CMS? Система управління контентом (англ. Content management system, CMS) — інформаційна система або комп’ютерна програма, що використовується для забезпечення та організації спільного процесу створення, редагування та управління контентом (від англійського content). У нашому випадку контент сайту.

Для сайтів CMS створено дуже багато. У принципі, можна використовувати будь-яку. Але чим менш відома CMS – тим дорожче розробка та підтримка. А те, що вам потрібно буде працювати з сайтом, а можливо переробляти цілі блоки, можете не сумніватися.

Самописна CMS

Це найгірший для вас варіант. Навіщо вам пропонують самописну ЦМС? Відповідь дуже проста. Щоб прив’язати вас назавжди до себе. Я називаю такі сайти одноразового використання. Якщо це простий лендінг на пару місяців для промо компанії, це ще допустимо. Але якщо це проект на довгу перспективу – то ви заручник цього програміста.

Він може вам говорити майже будь-який цінник на свої послуги і ви повинні погодитись, адже ніхто крім нього не розуміє, як ця система працює. Є таке правило – краще іноді збудувати новий будинок, ніж робити реконструкцію. З кодом така сама проблема. Якщо програміст не дивився свій код більше 3 місяців, він починає розбиратися у ньому заново.

Але він бодай знає свої принципи роботи. Розібратися ж іншому фахівцю в чужому коді займає вдвічі більше часу, ніж написати новий. Тому підтримка такої системи є дуже проблемним заходом. Ми, наприклад, взагалі не беремо таких проектів у роботу. Тому що ми не можемо гарантувати безпеку та стабільність роботи. Весь код перевіряти, якщо це великий проект, просто не можливо.

Зазвичай у таких випадках, якщо програміст або компанія, у якої ви замовляли проект, припиняє працювати, вам швидше за все потрібно буде починати робити новий сайт.

Вордпрес

Це ЦМС, на якій у світі працює близько 30 відсотків усіх сайтів. Вона дуже проста у використанні для вас, легко навчити користувача, як вносити зміни та додавати новий контент. І вам буде дуже просто знайти іншого програміста для подальшого опрацювання сайту або внесення змін.

Плюс вартість роботи такого програміста також буде однією з найнижчих на всіх фріланс біржах. Система дуже гнучка, легко піддається змінам. І що найголовніше, під неї написано безліч безкоштовних і платних плагінів, які зможу дуже розширити функціонал сайту. Це і модуль, який робить із звичайного сайту інтернет-магазин. Це і розсилка листів на базі ваших клієнтів, різні галереї, плагіни для додавання кількох мов на сайт, прискорювачі, SEO плагіни, форуми, соціальні мережі. Майже все, що може робити сайт, можна зробити за допомогою установки потрібного плагіна. Такого не можна зробити у самописній системі. Там за все треба буде заплатити розробнику.

Опенкарт

Це система заточена під інтернет магазин. Це такий самий Вордпрес, але для інтернет магазинів. Тут також є багато плагінів. І вам теж досить легко буде знайти програміста для ведення та підтримки вашого проекту. Великим плюсом є безкоштовна ліцензія на користування.

Yii, Symphony

Якщо вам потрібний проект складніше, ніж звичайний сайт або простий інтернет-магазин, то вам потрібен фреймворк. Що це таке?

Фреймворк (framework – каркас, структура) – програмна платформа, що визначає структуру програмної системи; програмне забезпечення, що полегшує розробку та об’єднання різних компонентів великого програмного проекту. Якщо говорити дуже грубо – це певні стандарти написання коду.

За допомогою фреймворків можлива реалізація будь-яких бізнес-процесів, а не тільки тих, які спочатку закладені в систему. Також проекти на базі фреймворків легко масштабуються та модернізуються.

Рішення на фреймворках, як правило, працюють значно швидше і витримують більше навантаження, ніж CMS та самописні системи. Саме тому багато популярних інтернет-магазинів працюють не на коробкових CMS, а на фреймворках. За рівнем безпеки рішення на фреймворках значно перевершують самописні системи і можна порівняти з CMS (зазвичай, сайти на фреймворках навіть безпечніше).

Вартість розробки та підтримки тут найвища, тому що вам потрібна людина, яка розуміється на таких речах. А цих людей значно менше, ніж у випадку зі стандартними CMS. Але вам і потрібен не просто блог, а складний сайт. Тому варто бути готовим до високих цін на роботу, професіонали коштують дорого. Якщо ви вибираєте програміста для такої роботи, обов’язково попросіть його показати проекти написані на потрібному вам фреймворку. Це вже означатиме, що він уже вирішував подібні завдання і він не вчитиметься на вашому проекті.